San Juan Chamula -tradycyjne miasto Majów w Meksyku

Redakcja

15 marca, 2024
San Juan Chamula to miasto w środkowym Meksyku, w środkowej części stanu Chiapas. Chamula jest jednym z najbardziej oryginalnych miast w Meksyku ze względu na swoje unikalne zwyczaje i tradycje. Jednym z najbardziej niezwykłych zwyczajów w Chamuli jest to, że ludzie tam nie piją alkoholu ani nie palą tytoniu. Zamiast tego, Chamulanie piją dużo kawy i herbaty. Kawę i herbatę pije się z mlekiem, a do herbaty dodaje się cukier i śmietanę. Innym nietypowym zwyczajem w Chamuli jest to, że ludzie tam nie noszą butów ani ubrań z krzyżami. Wierzą oni, że krzyże przyciągają złe moce. Zamiast tego, noszą oni ubrania w kolorach białym, niebieskim i czerwonym – kolorach, które są uważane za łagodne i bezpieczne.
San Juan Chamula kościół św. Jana Chrzciciela
Chamula jest również znana ze swojego unikalnego stylu architektonicznego. Domki w Chamuli są małe i prostokątne, a dachy są pokryte czerwonymi dachówkami. Wszystkie domki mają ogródki z kwiatami i drzewami owocowymi. Warto odwiedzić Chamulę, aby zobaczyć to unikalne miasto i jego niezwykłe zwyczaje.

Zwiedzanie San Juan Chamula rowerem

San Juan Chamula to jedna z najbardziej fascynujących wsi w Meksyku. Położona jest w pobliżu miasta San Cristobal de las Casas i jest znana ze swojej unikalnej kultury i tradycji. Miasto jest domem dla ponad 50 000 ludzi, którzy żyją w bardzo tradycyjny sposób. Warto wspomnieć, że wieś jest bardzo gościnna i bezpieczna. Jest to idealne miejsce na rowerową wyprawę, ponieważ można tu odpocząć i zwiedzić unikalną kulturę. Rowerowa wyprawa do San Juan Chamula to świetny sposób na poznanie tego unikalnego miasteczka i jego mieszkańców. Można tu poznać wiele interesujących historii i tradycji, a także podziwiać piękne widoki.

Polecane: